_EN_0153f

Jak Tenda może Ci pomóc w dobie koronawirusa?

Podczas pandemii koronawirusa nasza rzeczywistość nieustannie się zmienia. Z dnia na dzień docierają do nas nowe zarządzenia, które bez wątpienia wpływają na  życie codzienne każdego z nas. Powstało mnóstwo rad, jak sobie radzić w ten wyjątkowy czas. Nie zapominajmy też o tym, co jest wszędzie wokół nas, choć tego nie widzimy – WiFi. 

W końcu dzięki połączeniu sieciowemu możemy w tych trudnych czasach pracować zdalnie, kontaktować się z rodziną lub po prostu wypełnić wolny czas grami online bądź oglądaniem ulubionego serialu na platformie Netflix.pl.

Zacznijmy od początku

Podstawą połączenia z Internetem w domu jest router. W Tenda myślimy o każdym rodzaju łącza, bowiem nie każdy potrzebuje np. urządzenia gwarantującego wysoką liczbę przesyłanych megabitów, jeśli jego łącze oferuje jedynie 100 Mb/s. Przykładem taniego, ale wciąż wydajnego, routera jest Tenda F3. Jego przepustowość wynosi 300 Mb/s i potrafi pokryć siecią nawet 200 m2. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto nie potrzebuje aż tak silnego urządzenia. Jego cena w zależności od sklepu waha się wokół 50 zł.

Dla tych, którzy jednak wymagają większej wydajności, ale w niewygórowanej cenie, specjalnie stworzyliśmy nowość – dwupasmowy, gigabitowy router Tenda AC8. Pracuje on w standardzie AC1200, dzięki czemu oferuje przepustowość na poziomie 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz 867 Mb/s w 5 GHz. Dobra wydajność nie musi jednak oznaczać wysokiej ceny. Urządzenie bowiem można zakupić w cenie 129,99 zł.

Co robić, gdy sam router nie wystarcza?

Niekiedy zdarza się sytuacja, że router nie jest w stanie pokryć zasięgiem całego domu. Zwłaszcza gdy wewnątrz znajdują się grube ściany lub inne przeszkody dla sygnału WiFi. Wówczas możemy zainwestować w niewielkie, ale bardzo pomocne urządzenie – wzmacniacz nazywany również repeaterem. Jego rolą jest powiększenie zasięgu WiFi tak, abyśmy mieli do niego dostęp wszędzie, gdzie go tylko potrzebujemy. Dla mniej wymagających użytkowników stworzyliśmy model Tenda A9, który pracuje w standardzie N300. Jeśli jednak potrzebujesz czegoś o wiele mocniejszego, możesz przyjrzeć się bliżej Tenda A18, który oferuje wzmocnienie sygnału w standardzie AC1200 na dwóch pasmach częstotliwości – 2,4 i 5 GHz.

 

A czy da się to połączyć wszystko w jedno?

Repeatery mają jedną zasadniczą wadę – tworzą nową sieć. Oznacza to, że jeśli przechadzasz się po domu, rozmawiając online z bliską osobą, przejdziesz z zasięgu routera do zasięgu repeatera połączenie zostanie zerwane. Dzieje się tak, ponieważ oba urządzenia tworzą osobne sieci. Jest jednak rozwiązanie, które zapobiega takim sytuacjom! Nazywa się ono Tenda Nova. Tenda Nova to seria systemów mesh WiFi, które zdobywają coraz większe uznanie wśród klientów. System ten jest tworzony z minimum dwóch jednostek, których można dokładać zdecydowanie więcej, jeśli potrzebujemy dużego zasięgu. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest fakt, że niezależnie od tego, w zasięgu której satelity się znajdziemy, poruszamy się cały czas po jednej sieci. Poza tym, jak wspomnieliśmy, rozwiązanie to jest w pełni skalowalne. Jeśli dwupak Tenda Nova jednak nie pokrywa pożądanego obszaru, można dołożyć kolejne jednostki, które automatycznie się parują z istniejącą siecią.

05

Inną ważną zaletą jest jakość sygnału WiFi. W przypadku używania repeaterów jego wydajność może spadać nawet o kilkadziesiąt procent. W przypadku Systemu mesh WiFi Tenda Nova działasz na 100% niezależnie od tego, w zasięgu której jednostki się znajdujesz. To także doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie estetykę w pomieszczeniach – jednostki Tenda Nova są niewielkie i ich design został specjalnie przemyślany tak, aby pasował do każdego wnętrza. 

image1 (1)

W Tenda wiemy jak ważna jest różnorodność oferowanych urządzeń. Dlatego stworzyliśmy całą serię modeli – Tenda Nova MW3, MW5, MW5s, MW6 i wkrótce też MW12. Wśród nich każdy może znaleźć rozwiązanie dla siebie. Więcej szczegółów można znaleźć na naszej dedykowanej stronie www.tenda-nova.pl

 

A co z rozwiązaniami dla biznesu?

W Tenda zdajemy sobie sprawę z tego, że połączenie sieciowe w przedsiębiorstwach jest szczególnie ważne. Jedna usterka może doprowadzić do niemałej katastrofy. Dlatego przykładamy największą wagę do tworzenia naszych rozwiązań biznesowych. Wśród nich znajduje się mnóstwo switchy, które pozwolą dopasować odpowiednie urządzenie do każdych warunków. Nasza oferta to także niezawodne routery hotspot czy urządzenia CPE.

Niezależnie od tego, jakiego rozwiązania sieciowego szukasz, jesteśmy pewni, że w naszej ofercie znajdziesz coś dla siebie. Nawet jeśli nie jesteś wielkim fanem komputerów, napisz do nas, a pomożemy wybrać odpowiednie rozwiązanie, aby pomimo zostawania w domu możesz zostać online.